| VirtualWorld a întrebat:

Recent mi-am comandat un monitor de pe net fiindca al meu era spart, monitorul merge, toate bune, merge doar cand il conectez la laptop sa arate imaginea laptop-ului pe el, asta a fost sa-l testez.Bun, merge.
Doar ca unitatea nu a mai fost folosita o 2 luni si ceva iar acum cand dau sa deschid pc-ul nu mi se invart ventilatoarele de la placa video, nu se aude nici beep-ul ala cand dau sa-l deschid si nici macar tastatura sau mouse-ul nu se aprind, ce pot face? Ajutati-ma si pe mine, va rog, nu mai suport deja, i-am dat reset, am scos ramii, i-am pus la loc, procesorul, am curatat tot, insa toate au fost inzadar, ce as putea sa-i mai fac? Monitorul sta doar negru, in power save, nu face beep cand il deschid, nu se aprinde, nici tastatura nu se aprinde, nici mouse-ul, HELP, PLEASE!

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Sursa este buna? Daca da, atunci problema ta este de la Ram sau placa de baza. Mergi cu el la un magazin specializat apoi il poti arunca la gunoi.

| VirtualWorld explică (pentru WaterDrop):

Ba frate, e pc de gaming, 500 euro m-a costat toate piesele, pana acum 2 luni mergea bine mersi, insa dupa ce l-am lasat asa 2 luni nu mai merge, ram-ul e bun, placa de baza e buna si ea, sursa la fel, nu inteleg de la ce ar putea fi, Deci nu m-a ajutat raspunsul tau, astept alt raspuns, placa video merge, rami merg, procesorul fuge, merge perfect, SSD-ul la fel, monitorul nou-nout, nu inteleg de la ce ar putea fi problema, pana acum 2 luni mergea, acum nu stiu ce dq are.Cand dau sa-l deschid nu se mai aude beep-ul ala sa se aprinda monitorul, pur si simplu zice pe monitor cand bag cablul " No signal detected" Ce fac?

1 răspuns: