| Bogdan19NN a întrebat:

Recent mi-am construit un pv de gaming si vreau sa trec de la un monitor de 60hz la unul de 144hz insa nu am asa mult spatiu in camera si pt un tv(nu vreau sa ocup loc aiurea). Intrebarea mea este, stiti cumva un monitor care poate fi folosit si pe post de tv(antena tv-cablu) si sa fie tot odata de 144hz? Multumeeesc!

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Alexul99 a răspuns:

Daca tot ai de gand sa faci trecerea asta de ce 144 si nu 180? Pentru cateva milioane in + ai sa simti diferenta..este o tehnologie noua si nu multi se bucura de ea, deci ar fi cam cea mai buna alegere + timpul de raspuns de 1ms, este perfect pentru gaming, acest monitor se foloseste si la competitiile internationale de gaming (lol, dota, cs go )
Cu cei 24 de inchi este perfect si pentru a fi folosit ca monitor, dar si pentru a fi folosit ca tv
Are tehnologia G-synk, asa ca daca ai placa video nVIDIA te va ajuta mult cu sincronizarea pc -monitor
Din cate stiu acele receivere de tv au hdmi, (cele mai noi) deci sunt 90% sigur ca iti va merge si ca TV
Dar pentru gaming este perfect, nu prea exista pe piata ceva mai bun, ma refer la faptul ca are 180hz.