| Marcian a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un calculator desktop nou iar procesorul pe care il doresc este un AMD FX 4170 quad core 4, 2/4,3 gh. Cer ajutor in legatura cu celelalte componente - placa de baza, video, audio, de retea, sursa etc. Ce sugestii cu piese din aceeasi gama de calitate/putere imi puteti comunica?

Răspuns Câştigător
| AndreiRoll a răspuns:

Salut, iti recomand cu placere sa intri pe www.pcgarage.ro Si vezi preturi si componente. Intra pe sectiunea Mygarage, fa-ti cont si fa un thread cu achizitionare sistem desktop. Scrii acolo ce buget ai, pentru ce il folosesti etc. O sa iti raspunda membrii cu componente foarte bune in raport calitate/pret poate chiar un procesor mai bun. Funda?