| Freky229 a întrebat:

Salut, spuneti-mi niste jocuri faine si bune, sa mearga pe urmatoarele componente :
Procesor i3, 3.6 ghz
Ram 4, 1 TB
Nvidia Geforce 730
Windows 10.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

DOTA, la fel ca și League Of Legends (LOL) sunt jocuri de tip MOBA. Ai mai multe caractere cu 4 abilități unice din care să alegi unul în fiecare meci. Obiectivul este de a proteja baza aliată și de a distruge baza inamică. Echipa care distruge prima baza adversă câștigă. Echipele sunt formate din 5 vs. 5 jucători maxim, reali sau dacă vrei să joci un meci de antrenament, poți juca cu și contra boților. Pe hartă sunt mai multe culoare pe care te poți duce. Pe fiecare culoar sunt niște turnuri care trebuie protejate. Trebuie să treci de acestea, distrugându-le, pentru a putea ajunge în baza inamică. Pe culoar vei avea și un oponent care protejează aceste turnuri, la fel cum ar trebui să faci și tu.
Eu personal prefer League Of Legends, este mai ușor de înțeles și de jucat. Dar fiecare are preferințele lui. Dacă dai o căutare pe YouTube vei găsi acolo destule Gameplay-uri care îți vor arăta cum este să joci.

3 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

League of Legends (gratuit, pe pvp.net), CS-GO (cu bani, pe Steam), DOTA (gratuit, pe Steam), World of Tanks (gratuit pe tanchist.ro), Air Rivals (gratuit), Team Fortress (gratuit, pe Steam).

| Freky229 explică (pentru Ykuzo):

Cum se joaca DoTa?

| Ykuzo a răspuns (pentru Freky229):

DOTA, la fel ca și League Of Legends (LOL) sunt jocuri de tip MOBA. Ai mai multe caractere cu 4 abilități unice din care să alegi unul în fiecare meci. Obiectivul este de a proteja baza aliată și de a distruge baza inamică. Echipa care distruge prima baza adversă câștigă. Echipele sunt formate din 5 vs. 5 jucători maxim, reali sau dacă vrei să joci un meci de antrenament, poți juca cu și contra boților. Pe hartă sunt mai multe culoare pe care te poți duce. Pe fiecare culoar sunt niște turnuri care trebuie protejate. Trebuie să treci de acestea, distrugându-le, pentru a putea ajunge în baza inamică. Pe culoar vei avea și un oponent care protejează aceste turnuri, la fel cum ar trebui să faci și tu.
Eu personal prefer League Of Legends, este mai ușor de înțeles și de jucat. Dar fiecare are preferințele lui. Dacă dai o căutare pe YouTube vei găsi acolo destule Gameplay-uri care îți vor arăta cum este să joci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paladins,Team-Fortress 2, Unturned, Dirty-Bomb (Gratis pe Steam)
Payday 2, Battlefield 3, The Witcher 2, CS:GO (platite)