| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, stie cineva cum ma pot juca cu controller-ul fifa 21 pe laptop? Ca nu merge, efectiv se misca singure sectiunile din joc si nu pot face nimic, nici cu mouse-ul, ca practic nu mai pot sa fac ceva daca se tot misca toate. Dar faza e ca pe Rocket League ma lasa sa ma joc exact la fel ca pe Xbox. Si ma gandeam asa, daca pe rocket league ma lasa, pe fifa 21 de ce nu pot? Ca aveam un prieten ce lui ii merge pe laptop…. Apropo, e controller Xbox x|s mi se pare, multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Mihai8767 a răspuns:

Descarca x360ce

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru Mihai8767):

Mersi fain, a mers normal ca pe Xbox fix dupa ce l-am descarcat.

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Pe pc controller-ul is a 8lTCH
ori iti cumperi unul de xbox de la Mircosofti care e integrat cu windows-ul, ori stai si configurezi fiecare buton pe o tasta, mouse, etc.

insa, NU EXISTA sa nu iti mearga cu mouse/tastatura, ai setat ceva gresit undeva, daca nu ar merge, astia nu ar mai face DELOC jocul respectiv pe PC (ca putini au controller pe pc, exact din motivele de mai sus)

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru Zuzu1991):

Daca as putea, ti-as trimite un video scurt sa vezi ce bugguit ii in meniu in fifa…

Răspuns utilizator avertizat