| TerogRaspundePrietenas a întrebat:

Stiu ca nu e categoria corecta dar este legat de Gaming
In primul rand, mi-am cumparat 8 gb ram si citeste doar 6.95 am incercat toate variantele posibile care le-am vazut pe youtube si nici una nu a functionat am windows 10 64 bit.Va rog ce pot face sa citeasca toti rami. Update la bios? sau ce?

1 răspuns:
| Moldavan a răspuns:

Din cunostintele mele nu prea ai ce sa faci orice windows iti mananca din rami pentru asi rula anumite aplicatii ai putea opri niste aplicatii din background-ul windowsului prin task manager si sa bifezi "show processes from all users" si cauti ce iti consuma mult si care nu iti foloseste, ai grija sa nu dezactivezi ceva importat vei avea erori.