| Robertbrf a întrebat:

Spuneti-mi si mie daca mai pot instala windows 8 care a fost preinstalat pe laptop. Eu cand l-am cumparat nu l-am instalat, am instalat direct windows 7 si am vazut ca prin bios scrie ceva de windows 8 dar am incercat sa il instalez si nu stiu cum

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi că nu ai șters partiția de recovery ce conținea Windows-ul 8 de pe hard disc, se poate recupera folosind acea partiție care de regulă conține clona Windows 8 a partiției originale.De asemenea înainte de a face pasul ăsta este o idee bună să activezi UEFI-ul și să creezi partiții GPT.Succes

| AdrenalinTm a răspuns:

Si daca cand l-ai cumparat avea windows 8 pe el ai si licenta scrisa dedesubt la windows windows 8 il iei de pe Microsoft si il pui pe un stick bootabil
https://www.youtube.com/watch?v=eRkUr-OrZUg
cam asa si restul e usor