| Anonimul3315 a întrebat:

Stiu ca probabil o sa raspunda putini la intrebarea aceasta sau poate chiar nici unul dar va intreb. Cum pot juca in LAN? Va intreb asta deoarece eu joc un joc ( minecraft ) si cand apas Open to LAN, apare un ip care incepe cu 192 si cand il dau unui prieten sa ne jucam zice ca nu ii merge. E ceva legat de internet? Sau am eu un program care trebuie sa il aiba si el? Ca de exemplu hamachi? PS. in caz ca veti zice: Poti sa iti faci server chiar tu. Nu doar pe LAN. Pai am bagat moduri in minecraft si nu merge sa fac eu server si am vazut la niste baieti ca jucau in LAN minecraft modat, dar n-au zis cum.

Răspuns Câştigător
| Jock3r99 a răspuns:

Iti trebuie hamachi. Faci o retea noua, si prietenu tau se conecteaza la ea. dupa deschizi in lan si o sa apara 0.0.0.0love struckxxx (ex), si copii ipul de la hamachi cu portul care ti-l da in mc si il dai prietenului tau. Sper ca am ajutat, eu asa fac.
Daca vreti un server multyplayer, avrnet.ro:25565 e nou si nu prea are playeri. Va asteptam!

| Anonimul3315 explică (pentru Jock3r99):

Cand intra prietenu meu, ii arata Internal server error crying

1 răspuns: