| William a întrebat:

acum cateva zile m-am apucat de VtMB (Vampire the Masquerade Bloodlines) si m-am blocat la misiunea Enemy of my enemy. Acolo zice sa merg la barul Last Round sa ii zic lui Nines ca nu il mai cauta nimeni. Dar cand ajung la o trecere de pietoni zice unu "wait" si caracteru se opreste si nu vrea sa se mai miste deloc. Am gasit pe youtube un filmulet cu misiunea aia si acolo cand se oprea aparea arheologul ala si ii spunea ceva, mie nu imi apare nimic, decat se blocheaza caraterul meu iar oamenii de pe strada merg normal. Ce sa fac? Am mers prin canalizare si am ajuns la bar dar Nines nu e acolo si ala de la usa nu imi zice unde e.Si ar mai fi ceva. Pe drum catre Last Round am vazut o cladire imprejmuita cu gard. Am intrat acolo si am vorbit cu un om speriat, si se aud zgomote pe acolo. As merge eu sa vad ce e dar imi este cam frica big grin fiindca se aud niste zgomote ciudate ca in hotelul bantuit.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Ahh cred ca trebuie sa vb cu damsel (la bar) si iti zice ea sa te duci la Griffith parca prin canalizare. am gasit un walkthrough

Once you're finished with the Hell at the Hotel Hallowbrook quest, Prince LaCroix asks you to be his emissary to negotiate an alliance with the Anarchs. On your way to The Last Round, though, Beckett approaches you and warns you not to open the Ankaran Sarcophagus. After thanking Beckett for the warning, he assumes wolf form and disappears down an alleyway.

When you arrive at The Last Round, ask Damsel about Nines' whereabouts. She'll obviously be upset at you for causing the blood hunt on Mr. Rodriguez, but after she hears about a proposed alliance with the Prince, she reveals that Nines is hiding out at Griffith Park. After receiving two points of Experience for getting this information, catch a cab or make use of the sewer system to travel to the parca.

cu spitatlul e simplu. cauti peste tot, pana la urma ajungi in pivnita si de acolo primesti inca un quest

8 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

E un bug. unii o mai patesc, eu de ex n'am avut probleme. poti sa ajungi la the last round prin canale fara sa dai de becket. sau folosesti un noclip si zbori prin oras fara sal activezi.
http://www.gamefaqs.com/......s/53316731

cladirea acea e un spital parasit. se poate intra acolo, gasesti un quest daca cauti destul. nu e nimic ce'ti poate face rau inauntru

| William explică (pentru Andrei7520152):

Iti multumesc pentru raspuns dar am spus deja in intrebare ca am mers prin canalizare si nu am rezolvat nimic. Am ajuns la bar dar Nines nu era acolo si paznicul de la usa nu spune unde e. Cat despre questul din spital... nu mi-e frica sa ma omoare ceva, mi-e frica de zgomotele care se aud, m-am gandit sa joc fara sonor dar asa nu stiu pe unde sa merg (ma ghidez dupa strigatele alea).

| William explică (pentru Andrei7520152):

Multumesc pentru ajutor. Tu ai terminat jocul? Vad ca te pricepi.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru William):

De trei sau patru ori. dar n'am mai jucat de cativa ani buni

| Andrei7520152 a răspuns (pentru William):

Ahh cred ca trebuie sa vb cu damsel (la bar) si iti zice ea sa te duci la Griffith parca prin canalizare. am gasit un walkthrough

Once you're finished with the Hell at the Hotel Hallowbrook quest, Prince LaCroix asks you to be his emissary to negotiate an alliance with the Anarchs. On your way to The Last Round, though, Beckett approaches you and warns you not to open the Ankaran Sarcophagus. After thanking Beckett for the warning, he assumes wolf form and disappears down an alleyway.

When you arrive at The Last Round, ask Damsel about Nines' whereabouts. She'll obviously be upset at you for causing the blood hunt on Mr. Rodriguez, but after she hears about a proposed alliance with the Prince, she reveals that Nines is hiding out at Griffith Park. After receiving two points of Experience for getting this information, catch a cab or make use of the sewer system to travel to the parca.

cu spitatlul e simplu. cauti peste tot, pana la urma ajungi in pivnita si de acolo primesti inca un quest

| Andrei7520152 a răspuns:

Zic sa salvezi inainte sa termini jocul, ca o sa ai de ales intre mai multe factiuni. te poti alia de ex cu camarilla, cu anarchs, que-jin, maximilian strauss sau inca cativa si primesti un sfarsit diferit in functie de cei cu care te aliezi.

| William explică (pentru Andrei7520152):

Eu sunt la Camarila. Merita sa mai joc? Am vazut pe youtube ca la sfarsit il omoara pe LaCroix, te leaga de un sicriu si iti da drumul in apa. Daca e asa nici nu mai joc, nu merita.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru William):

Cum vrei. cu anarchs e un sfarsit de mori de ras. dar de fapt le poti vedea pe youtube. cred ca sfarsiturile bune sunt alea cu anarchs, strauss sau pe cont propriu, ca in restul mori la sfarsitul jocului laughing poate gasesti un autosave

| William explică (pentru Andrei7520152):

Nu mai imi place jocul. Ms inca odata pentru ajutor.