| AqCoX a întrebat:

Acum ceva timp mi-am cumparat jocul NFS Rivals. Toate bune si frumoase. Am vrut sa il instalez din nou. Pana aici totul bine, dar cand sa il deschid imi da o eroare si anume invalid license. Reason code = missing DLL:[MSVCP110.dll ] Error0x7E.
Jocul este cumparat, nu inca mai am product keyul. Ma puteti ajuta pls?
De precizat ca am windows 10

Răspuns Câştigător
| George475 a răspuns:

Am patit si eu asta si am rezolvat intr-un mod usor dar poate putin stupid. Descarci :https://www.dll-files.com/msvcp110.dll.html Aici este DLL-ul, are sa iti dea fila intr-o arhiva, iei fila si o bagi in windows/system32 si in folderul jocului.

| AqCoX explică (pentru George475):

Imi cere bani...

| AqCoX explică (pentru George475):

Bro, tot nu merge...