| Stef29 a întrebat:

Am windows 7 si merge cam sacadat asa ca am vrut sa il schimb toate bune si frumoase pana in momentul in care trebuie sa se incarce cele 6 cerinte. Prima cerinta s-a incarcat pana la maxim si mi-a aparut urmatoarea eroare " Windows cannot copy files required for installation.The files may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available. and restart the installation. Error code : 0x80070017 " Fundita pentru cine ma ajuta. Am incercat si Windows 7 Home Premium si Windows 7 Ultimate si tot aceeasi eroare o primesc.

Răspuns Câştigător
| IT4Ever a răspuns:

Sau incearca sa descarci din nou windows si pune-l pe un stick sau daca e pe dvd fa-l la viteza mica adica 4X

9 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

E o eroare de scriere a cd-ului/dvd-ului dar poate fi de vina si hdd-ul, incearca sa bootezi pe pe un stick usb

| IT4Ever a răspuns:

Nu e cumva zgariat dvd?

| Stef29 explică (pentru IT4Ever):

Ia-m facut imaginea virtuala in daemon tools, si de acolo am incercat sa il instalez.

| IT4Ever a răspuns (pentru Stef29):

Adica sa-l instalezi de pe driver virtual?

| Stef29 explică (pentru IT4Ever):

Da.Pana acum asa la.m instalat si imi mergea bine.

| IT4Ever a răspuns (pentru Stef29):

Probabil dar acum incearca de pe un stick sau un dvd

| Stef29 explică (pentru IT4Ever):

O sa il pun maine pe un dvd si o sa incerc sa il instalez. Oricum multumesc.

| IT4Ever a răspuns (pentru Stef29):

Cu placere

| Comediantul a răspuns:

Draga stef
O posibilitate ar fi ca ai probleme cu CDul respectiv...Cauta un alt cd. Daca nu incearca repari windowsul folosind cdul.
Sfatul meu ar fi ca daca iti merge sacadat poate ar fi mai bine sa bagi windows XP ..nu stiu ce performante are calculatorul tau dar mno.
Sper ca ti-am fost de folos.
Toate cele bune happy