| AlinCosty a întrebat:

Acum un an sau doi a fost Payday 2 gratis si am putut sa ma joc, dar acum cand vreau sa-l instalez nu ma lasa, adica se descarca dar foarte greu, l-am lăsat si 3 ore si tot nu funcționează!
Aveti idee de ce?

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Cei care au facut Payday 2 folosesc o compresie de rahat, extragerea si instalarea dureaza foarte mult, 3 ore nu mi s-ar parea absurd. Daca te duci pe forumurile lor, sunt care se plang de asta, chiar si eu imi amintesc ca a fost o data un update de vreo 2 GB si a luat foarte mult.
Mai da-i o data si lasa-l ca se va instala.

| AdrianPROgamer123 a răspuns:

Cei de la PayDay nu prea sunt cu instalarea si extragerea. Dar depinde si de internet. Poti sa stai mult si bine sa instalezi PayDay 2. L-am luat si eu gratis, ca a mai fost gratis si mai devreme, si eu am sase ore pe zi la scoala si l-am pornit de la 6 dimineata sa se instaleze. Parea ca se instaleaza repede. Cand ma intorc acasa era la 99%. Am mai stat vreo 4 ore pe afara in parc. Cand ma intorc, era la fel. Pe atunci netu' de la digi era mai bun, dar am multi prieteni cu probleme la netu' de la digi. Acum nici nu vreau sa stiu cat dureaza sa il instalez. Depinde si de pe ce il instalai. Daca e steam combinat cu viteza de instalare payday2, atunci dureaza vreo 20-21 de ore, ca steam-ul nu are cele mai bune condiții de instalare

| AlinCosty explică (pentru AdrianPROgamer123):

Da nu stiu ce sa zic ca inainte se descarca mai repede si avem un pc slab happy