| patty32 a întrebat:

Hei happy Trebuie sa`mi instalez web`ul si nu mai am cd-ul de instalarestraight face Aveti idee de unde il pot luat[ce site] gratis?happy Camera este Gembird, modelul CAM44U. Multumesc mult!happy

Răspuns Câştigător
| bigdady a răspuns:

Descarca-l de aici http://driverscollection.com/? file_cid=39492880944e3e0fd9068ca7566
scrii codul si dai download file

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sistemul de operare pe care il ai este ulterior primei aparitii a camerei sau ai un sistem cu licenta, atunci poti incerca asa: Conecteaza camera la pc printr-un port USB si intra prin Start(ori My Computer)/Control Panel/Scanners and Cameras si daca OS recunoaste camera trebuie sa-ti apara iconul camerei. Dai dublu clic pe el si iti apare o fereastra de instalare Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Daca camera este mai noua decat OS si acesta nu are update-urile atunci va trebui sa cauti si sa descarci (de pe site-ul producatorului ori de pe alte site-uri) driverul de instalare. Succes si numai bine!

| KryssuxD_9221 a răspuns:

Ai putea sa cauti pe site`ul oficial de la firma asta "gembird" si trebuie sa gasesi acolo detalii ceva thinking