| Klaudiu214 a întrebat:

am instalat Windows 8 pe pc iar eu am internet prin stik si nu imi instaleaza stik-ul imi cere sa descarc Net Framework si nu imi instaleaza nici unele programe tot din chestia asta si nu am cum sa descarc Net Framework daca nu pot instala stik-ul ca sa pot avea net am descarcat Net Framework de pe un alt pc..si tot nu vrea sa il instaleze vrea sa sil descarce el... si nu stiu cum sa fac sau daca pot face ceva

12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Scoate-l de aici si o sa mearga fara sa ceara internet http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17718

| Klaudiu214 explică (pentru Abh):

Am facut si asta..nu intelegi ca vrea sa sil descarce el..degeaba il descarc de pe alt pc..si dupa sa il instalez pe pcu care am Windows 8 nu vrea sa il instaleze

Abh
| Abh a răspuns:

Exista versiune de dimensiune mica care se conecteaza la internet ca sa descarce restul, si exista versiune completa. Tu va trebui sa descarci dimensiunea completa.

| Klaudiu214 explică (pentru Abh):

Stiu ce vrei sa spui tu nu sunt prost am luat dimensiunea completa nu vrea doar daca este alta versiune de Windows 8 in care cand instalezi Windows 8 sa instaleze si Net Framework ca sa nu mai ai treaba..mai astept si alte raspunsuri...

Abh
| Abh a răspuns:

Ok, incearca ce zic astia aici http://www.askvg.com/......onnection/

| Klaudiu214 explică (pentru Abh):

Oke sa vad ce pot face. oricum Mersi mult

| Ionut7743 a răspuns:

Windows 8 a fost scos pentru tablete dar uni lau apdatat pentru pc! nu iti merge sticul si anumite programe pentru ca nu sunt compatibile cu "tableta" (la windows 8)daca vrei ceva bun ia-ti windows 7 si o sa iti mearga tot!happy
funda?

| Klaudiu214 explică (pentru Ionut7743):

Widows 7 il am de cand a aparutlaughing)

| Ionut7743 a răspuns (pentru Klaudiu214):

Si e mai bun decat 8

| JustM3JustABoy a răspuns:

E prea devreme pentru WIN 8, baga 7, WIN 8 e plin de buguri si alte din astea,

| Klaudiu214 explică (pentru JustM3JustABoy):

Merge Perfect mai ales daca ai un pc bun il are un prieten chiar nu are probleme cu elhappy

| JustM3JustABoy a răspuns (pentru Klaudiu214):

Depinde... fiecare PC are un chipset, win 8 nu rpea face fata, cel ptin pentru moment. Iti spun eu, am instalat WIN8 pe mai multe sisteme, unele se comportau normal dar unele ramanea cu drivere neinstalate, partitii nerecunoscute si alte erori DLL si multe chestii din astea, asa e la orice sistem de operare nou. happy