| samur1 a întrebat:

Am un modem de la orange huawei E 160E care nu vrea sa se mai instaleze. Am sp2 si ar trebui sa se instaleze singur autorun si apoi programul. Cand il bag in calculator ( usb0 acum nu-l mai recunoste si mai mult, se opreste calculatorul din senin; a fost instalat, dar se oprea compu in timpul functionarii. Nu stiu ce s-a intamplat ca am vrut sa reinstalez windows si nu buta de pe cd, nu stiu cum se modificase in bios; am pus in bios dvd prioritate si am reusit sa instalez windows, dar modemul nu-l mai pot instala, se opreste pc-ul. Stik imi primeste ( citeste). Am instalat modemul in alt calculator tot cu win XP si functiomeaza, deci modemul e ok. Ce poate avea calculatorul? La un moment dat imi spunea ca nu-l suporta sistemul de operare.

1 răspuns:
| radanpetrica a răspuns:

Dezinstaleaza portul usb al calculatorului si reinstaleaza din nou. acest lucru se face din device manger. dai click dreapta pe my computer, proprietati, hardware.si device manager. dupa aceea dai click dreapta pe usb si ii dai unistal. Dupa aceea dai scann for changes. Acum bagi modemul si il instalezi.