| Badea_Gabi_1980 a întrebat:

Am Intel Pentium III 1 GHZ 256 MB RAM Placa video : Nvidia Riva TnT2/TnT2 Pro (Microsoft Corporation).
Ce jocuri as putea juca? Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Serios? Ce windows folosesti?

Eu ma jucam pe un Riva TNT acum 15 ani :)) E o placa video foarte veche si sincer ma mir ca inca functioneaza.

Gasesti un PC second hand net superior pe la vreo 200-300 de lei.

Daca insisti sa joci pe acel PC ( si asum ca folosesti Windows XP) atunci incearca urmatoarele jocuri:

Http://www.tpu.ro/......celeron-2/

Cam jumatate ar trebui sa-ti mearga.
Daca vrei sa joci acum, cauta varianta demo a acelor jocuri pe google de unde le poti descarca gratuit.

Sau cauta aici jocuri vechi (abandonware). Sigur gasesti ceva:

www.gameswin.biz

si aici: http://www.abandonia.com/