| Szabii a întrebat:

Am mare nevoie de voi.
Va rog sa ma ajutati sa imi instalez driver-ul pentru placa video.
Am un laptop Fujitsu Siemens Amilo PA 2510, placa fiind ATI Radeon Graphics, X1200.
Am downloadat pentru placa de pe http://support.amd.com/......sta32.aspx si de pe http://support.ts.fujitsu.com/download/Index.asp.

Acel driver de pe site-ul ATI Radeon nu imi merge, zice ca ""Setup was unable to find components that can be installed on your current hardware or software. Please make sure you have the required hardware or software. "" Da, e ATI X1200.

Si driverul asta de pe support. fujitsu nu imi merge, dau Scan System, sta 2 secunde, si zice Finished.

Va rog sa ma ajutati, foarte urgent.
Funda.

3 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Ai windowsul pe 64 bits? Asta s-ar putea sa fie problema.
Si ai windows vista sigur?
Ti-as sugera sa iti reinstalezi 7 din moment ce iti permiti la nivel de resurse, acesta din urma va instala niste softulete micute (fara sa tei ntrebe / anunte) care iti vor da enable la palca video la capabilitate maxima.
In plus 7 este net superior vista.
O seara buna.

| Szabii explică (pentru Seby90):

Seby90, da, am Windows 7 pe 32 bits. happy

| Seby90 a răspuns (pentru Szabii):

Pai fi atent ca ce incercai sa downloadezi este pentru windows vista x86 (adica 32bits) Cauta pentru windows 7 ceva. Daca nu va trebuii sa revii la vista. (parerea mea).