| InSaNeDesign a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru sa-mi aduc aminte de un joc din trecut care mi-a placut foarte mult, dar problema e ca am uitat cum se numeste si imi aduc aminte doar putin din inceputul gameplay-ului.

Tin minte ca actiunea se petrecea undeva in viitor, intr-un oras foarte mare, cu cladiri inalte, presupun ca era New York, oricum undeva prin SUA. Gameplay-ul era putin asemanator cu GTA, adica felul in care se vedea caracterul. Jocul incepea intr-o casa foarte tare ca design, aveam un desktop pe un birou si cand il deschideam, puteam sa vorbesc cu o anume persoana, nu mai stiu daca persoana era reala sau era pur si simplu un fel de robot. Imaginea era afisata ca un fel de holograma si puteai sa vorbesti cu ea. Dupa cateva minute, cand incepi sa vorbesti cu holograma aia, iti spune ca trebuie sa pleci repede din apartament, apoi nu mai stiu cum, vin niste echipe d-astea speciale gen SWAT, si imi sparg mie apartamentul, ma urmareau, iar eu trebuia sa fug. Apoi cand iesi afara pe strada, ai o cladire mare, iar in varf scria ceva de genu Uni Corporation, astia controlau tot orasul.

Nu stiu ce sa mai zic, imi amintesc foarte vag, e mai vechi jocul, cam vreo 4-5-6 ani... habar nu am. Daca aveti si cea mai mica idee, puteti sa`mi lasati un link pe youtube, sa ma uit si dau funda! big grin