| anonim_4396 a întrebat:

Salut, este vorba despre un joc video vechiut, o sa dau detalii :

este cu masini tunate (NU NFS!), grafica decenta pentru anul in care s-a lansat.
Stiu ca merge doar pe windows XP (aveam win 7 si nu mi-a mers acum 3-4 ani)
La inceput alegi din 2-3 masini la un fel de cimitir de masini, poti circula prin oras cu masina ta, apoi seara apar baietii si faci intreceri (liniute) pe bani
cum naiba ii spune la jocul asta? happy
Era pe "filetrist" dar chiar nu imi aduc aminte cum se numeste, pentru ca nu este un joc pe care sa il fi jucat in copilarie, de aceea nu mi-au ramas prea multe amintiri din el.
Are undeva la maxim 600 Mb instalat daca imi aduc aminte bine, posibil mai mult.
Dati-mi un link ceva catre imagine din joc (gameplay) sau video cu gameplay pe xYoutubex pls

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Salut! Jocurile cu si despre curse masini sunt multe si destul de asemanatoare. :)
Poate nu e ceea ce cauti, dar eu iti pot da un nume:
Street Racing Syndicate

Anumite site-uri au o baza de date cu toate jocurile aparute pana in prezent, ordonate si ca gen, dar si ca an al aparitiei.
https://www.game-debate.com/games/
https://www.metacritic.com/browse/games/title/pc/a

| Simpatic a răspuns (pentru dannyel86):

Nu este SRS, dar mersi de raspuns!