| tomyonutz a întrebat:

Salut TPU
Am nevoie de cateva sfaturi.
Ce sa aleg dintre un Playstation 3 si un Playstation 4.
Stiu ca PS4 este mult mai bun insa vor fi foarte putine jocuri la lansare si multe dintre aceste vor fi disponibile si pe PS3.As alege sa iau un PS3 din
1.Este mai ieftin
2.Sunt mai multe jocuri pe aceasta platforma
3.Grand Theft Auto V un joc pe care eu il astept de foarte mult timp va fi disponibil pe PS3 nu si pe PS4.
4.Am un PSP de asemenea, si as putea juca jocuri de pe PS3 pe PSP cu ajutorul unei functii numite "Remote Play"
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| VladCepeș a răspuns:

Sincer? Ia-ți un PC acceptabil de banii pe care i-ai fi dat pe un PS4. Nu prea suport eu AMD dar cu 18 milioane faci un build drăguț. Dă' ce? Păi la PC îți trebuie doar componenten bune, jocurile de PS2, PS3 etc au și versiuni de PC (Majoritatea), pe PC e mult mai ușor să descarci ceva gratuit, la PS-uri începi și arunci milioane pe jocuri dacă nu ai chef de modding sau diferite tertipuri. Și cel mai important, GTA 5 va apărea și pe PC (U mad, consolers? Niciun publisher nu e destul de prost să lanseze unul din cele mai așteptate jocuri, dacă nu, chiar cel mai așteptat joc al anului, doar pe console, dăăă, mereu titlurile GTA au apărut pe PC cu un delay cam de 5-7 luni, o dovadă destul de bună?) Se numește Marketing, și nu mulți îl înțeleg. Acu', dacă ții morțiș pe PS3, să ai în vedere că, cu 18 milioane de PS4, îți faci un build care să depășească la grafică PS3-ul, care e o consolă cu ani în spate și deja cam depășită... Tu alegi.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic...
Cum ca PS4 abia a iesit e normal sa aiba putine jocuri, findca asa a fost si cu ps3 si ps2...
Cand a aparut ps2, numai ps2-uri vedeai peste tot, dar dupa aparitia ps3-lui,ps2 a scazut incet incet si a fost dominat de catre ps3 si asa va face si ps4 cu ps3.
Deci cred ca mai bine ar fi sa iti ei ps4, findca mai incolo o sa iti para rau cum imi pare mie acuma ca mi-am luat ps2...

| BANDITULmoortii a răspuns:

Ai putea incerca un ps3 finca are multe jocuri sau poti astepta sa apara jocuri de ps4 oricum este alegerea ta