| AlexMaxWoW a întrebat:

Am nevoie de mult ajutor! Acum cateva zile mi-am luat o placa de baza cu un procesor nou,
PC SPECS:
Motherboard: Asus P7H55-M LX
CPU: Intel i5-750 2.67 Ghz
RAM: 4 GB DDR3 1333 Mhz
GPU: ATI x1050 Stiu ca e praf...

Asa si pe configuratia veche nu foloseam placa asta video ci pe cea integrata, am folosit-o mai de mult aceasta placa video pe 2 placi de baza inaintea astia si mergea ok, cand am scos-o si am bagat-o in cutie stiam ca merge bine. Acum placa asta de baza nu avea placa video integrata asa ca am bagat-o pe asta ATI x1050 se aprinde merge ok, cand am ajuns acasa cu PC-ul de la service am intrat pe un site cu jocuri 3D si imi da vreo 3 feluri de erori: 1. Ori imi da BSOD, ecranul acela albastru
2. Ori mi-se face ecranul negru si se restarteaza PC
3. Desi de cele mai multe ori apar niste dungi de diferite culori pe ecran si scoate un sunet enervant, cateodata pentru cateva secunde pot sa vad imaginea 3D o data m-a lasat sa si intru in unul dar se misca foarte greu!

Cateodata cand umblu pe internet sau ma uit la un filmulet pe Youtube mai imi da BSOD sau ecranul negru si restart!

Va rog ajutati-ma vreau sa stiu daca e de la placa de baza sau altceva. am incercat cam toate metodele posibile in afara de a umbla prin PC

2 răspunsuri:
| Gabbriell a răspuns:

Ai instalat ultimul driver al placii video?
Daca nu, asta trebuie sa faci.
http://support.amd.com/......iw_xp.aspx

| AlexMaxWoW explică (pentru Gabbriell):

Da l-am instalat, am incercat tot felul de metode... straight face