| Andrei1099 a întrebat:

GTA IV ar merge pe configuratia:
-Procesor AMD FX 4100 (quad core 3, 6 GHZ)
-placa de baza MSI (FX)
-placa video integrata ( deocamdata nu am cumparat una)
-4 gb ram DDR3 1333 MHz?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se misca in reluare incearca cu o placa geforce

| Andrei1099 explică:

Imi functioneaza big grin! La low setting functioneaza bine!

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Se vede prost si se misca sacadat

| Andrei1099 explică (pentru alexclaudiu2003):

Si dupa ce asi cumpara o placa video, ar merge bine?

| alexclaudiu2003 a răspuns (pentru Andrei1099):

Da, o placa video de minim 1 Gb memorie

| Me2 a răspuns (pentru alexclaudiu2003):

Nu conteaza memoria pe rezolutii mici, pe full hd conteaza si aia

| Me2 a răspuns (pentru alexclaudiu2003):

Ce placa de baza msi fx? s-ar putea sa te trezesti cu o incompatibilitate, daca nu are chipset 970 SB950 trebuie facut update de bios, mergi pe alta placa de baza, si schimba procesorul ca este sub athlon x4 640, nu are 4 nuclee adevarate, mergi pe phenom 965, e mult peste 4100

| CowboyxD a răspuns:

Cauta pe google can you run it si o sa vezi daca merge dar dupa parerea mea cred ca da

| Alex11221122 a răspuns:

Nu prea merge.Trebuie sa-ti iei o placa video buna. (eu zic ca de la Nvidia)

| M3taX a răspuns:

Intra pe site-ul asta si scrie in bara aia ce joc vrei ( Trebuie sa scrii numele intreg ) si iti arata daca merge pe pc-ul tau :) :http://www.systemrequirementslab.com/cyri

| crystian98 a răspuns:

Da mie mi-a mers cu Intel hd 2000

| alexclaudiu2003 a răspuns (pentru crystian98):

Eu am la munca Intel i5, 4 gb ddr3 si Intel hd 2000, nu stiu cum te poti juca gta IV ca nici macar CS 1.6 nu merge pe open GL este setat pe D3D, am jucat si pe o placa video hd 4870 de 512 mb, se misca perfect dar pe low-medium, nu avea suficienta memorie, acasa am hd 6850 de 1gb si ma joc pe low spre high, eu nu vorbesc din burta

| crystian98 a răspuns:

Pai da dar eu am 16 gb ram e o mare diferenta deoarece o placa grafica integrata iti manca din ram si de aceia l-am jucat.