| Kakarotto2016 a întrebat:

Am o intrebare,este bine sau nu windows update sa mearga da sau nu (si de ce).
Cel mai bun raspuns si explicit, dau Funda!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Binenteles ca e bine ca update-ul sa fie pornit! De ce?
Din mai multe motive pe care nu ti le voi spune toate, doar cateva :
-pentru securitate, adica windows defender descarca prin update cele mai noi fisiere ca sa poata proteja pc-ul la maxim sau daca apare o versiune noua atunci se actualizeaza! Chiar daca ai program antivirus, ai nevoie si de win.defender!
- pentru o mai buna functionare a windows-ului si a aplicatiilor = cei de la Microsoft lucreaza mereu pe windows sa cauta diferite erori iar cand au gasit una sau mai multe fac un fisier care sa renoveze acea eroare si-l pun la dispozitie la update, asa ca daca ai update-ul pornit se va renova acea eroare daca nu, nu! Astea-s cele mai importante motive sa ai update pornit! Bafta!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca windowsul e original atunci da. Daca nu sa nu dai drumu la update. Ca se considera ca si cand le-ar lua pentru cel original, iar tu nu il ai si se bat cap in cap...

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Daca ai windows original, luat pe bani atunci este chiar bine sa-ti faci acele update-uri.

Daca ai windowsul "furat" *luat de pe cine stie ce site* atunci mai bine le-ai tine pe off intrucat s-ar putea sa-ti faca probleme.

Succes!

| Kakarotto2016 explică (pentru RainmakerX):

Am windows ulimate 64 bit cumparat

| RainmakerX a răspuns (pentru Kakarotto2016):

Atunci este bine sa ai update-ul pornit. Nu ai de ce sa te temi atata timp cat windows-ul este cumparat.