| SorinELoo7 a întrebat:

După ce reactivez Windows 7 cu ajutorul funcției REARM pot face update la Windows exact ca pe cel original, fără să am vreo problemă cu acel Genuine? Aștept răspuns și dau fundă pentru cel mai bun și explicit răspuns.

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Da. poti face updata fara nici un fel de probleme. (la fel procedez si eu). dar comanda slmgr - rearm poti sa o folosesti de max 3 ori. in total 120 zile. dupa ce se termina aceste 120 zile mergi in regedit HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform -> skip rearm -> 1 -> ok
poti sa folosesti windows 7 trial 360 zile ( in total) perfect legal

| SorinELoo7 explică (pentru SuicideSilence):

Știu cum se procedează cu aceasta comandă, dar după ce folosești de 3 ori aceasta comandă de cate ori o mai poți folosi activând-o din regedit?

| SuicideSilence a răspuns (pentru SorinELoo7):

De 8 ori

| SorinELoo7 explică (pentru SuicideSilence):

Wow ce tare, mersi pentru informatii. O sa-ti las o funda la primul raspuns pe care ti l-am si evaluat.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

în cazul în care nu l-ai „tomnit" de prima dată când l-ai instalat, se poate darnu mai mult de 120 de zile cu tot cu luna de activare, dar după ce expiră acea perioadă poți încerca și artificiul propus de CradleOfFilth.Pare să fie o variantă viabilă. Succes

| Mădă0611 a răspuns:

Nu stiu ce e REARM ala, dar poti sa pui la updates sa le downloadeze, dar sa te lase sa alegi ce sa instalezi si sa nu intalezi Update for Windows 7 (KB971033), asta e cel cu Genuine. In rest poti sa instalezi orice.