| InteRX a întrebat:

Am o intrebare.Eu am placa de baza foxconn g31mxp si 2 gb ddr2 de 400mhz pot pune ram de 800mhz daca am de 400mhz sunt incepator.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Binenteles!

| InteRX explică (pentru lpavel):

Am vazut ca am 2 sloturi si doar 1 ocupat deci mai pot pune tot o placuta de 2gb da pun de 800mhz si merge cu 1000mhz in total?

| InteRX explică (pentru lpavel):

Si mai trebuie ceva de vazut care sa fie compatibil?

| lpavel a răspuns (pentru InteRX):

Da, pentru ca placa de baza va lucra cu atatea mhz cu cat este compatibil, nu conteaza daca ai tu mai mult, mai putin sa nu ai!

| lpavel a răspuns (pentru InteRX):

Pai sa fie tot DDR2!

| InteRX explică (pentru lpavel):

Da tot ddr2 e dar acu am vazut cu cpu ca am NANYA NT2GT64U8HD0BY-AD DDR2 PC2-6400 si doar pe ebay si amazon gasesc...

| InteRX explică (pentru lpavel):

Trebuie sa fie aceeasi technology? adica tot nanya?

| lpavel a răspuns (pentru InteRX):

Nup!

| InteRX explică (pentru lpavel):

Ok deci trebuie sa fie doar ddr2 ok mersi si placa aia video mi-a venit si merge in 100 fps mersi frate!

| lpavel a răspuns (pentru InteRX):

N-ai pentru ce!