| rateu a întrebat:

Am un calculator cu ramii de DDR2 400mhz, merge sa schimb si sa pun rami DDR2 800mhz?

Răspuns Câştigător
| 3rN3SyTo a răspuns:

Placa de baza se adapteaza daca memoria ram, amandoua sloturi sunt la fel adica pui doua sloturi de ddr2 800 mhz nu unul de 800 si unul de 400 iar daca ai 4 canale doua si doua pui un slot intr-un canal, apoi alt slot in alt canal dar sa nu fie in canalele alea care sunt unul langa altul...ca sunt doua si apoi iar doua pui un slot intr-un canal din cele doua apropiate apoi un slot ain at canal din celellate doua apropiate si placa se va adapta la pornirea pc-ului daca ai doua canale pui asa normal, descarci un cpu-z si verifici daca rami sunt recunoscuti de placa de baza la 800 mhzwinking

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Da, merge. Dar de cati gb sunt?