| Balonaseplutitoare a întrebat:

Am un canal de Youtube si vreau sa va intreb la cati abonati poti face bani si care e treaba cu cele 4000 de ore pe care trebuie sa le vizionezi ca nu am inteles.
Nu ma intereseaza bani dar ma tot intreaba un prieten care are si el 1000 de abonati si nu stiu ce sa ii zic.
Eu am 23 de abonati
Uitati canalul meu.
https://www.youtube.com/channel/UCvj4x3v0goshgKxTEtoHGdQ ?view_as=subscriber
(cum sa iti promovezi canall subtil)
Acum serios va rog sa raspundeti

2 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

In Romania faci cam 14 centi pe mia de vizualizari laughing.

Din YT nu faci bani, faci bani sau ai parte de diverse beneficii din promovarea unor branduri, care vin singure la tine cand esti suficient de popular. Cu 23 de abonati sau 1000 nu faci nimic.

| SantalPorcocale a răspuns:

In Romania nu prea ai ce scoate de pe chestia asta.
Deci pentru majoritatea romanilor scosu' banilor de pe Youtube sunt numai niste vise frumoase.