| Alynutzu007 a întrebat:

Am o intrebare urgenta pentru voi.
Vreau sa convertesc un joc pentru PC (Windows game) in joc pentru Xbox 360. Consola este modata (freestyle 3) asa ca pot instala softuri pe ea. Din cate am inteles de pe forumuri este posibil deoarece ambele tipuri de jocuri sunt facute de firma Microsoft dar nimeni nu zicea si cum se poate face acest lucru. Daca stiti cu ce program pot face acest lucru va rog din suflet sa imi spuneti. Dar nu vreau sa aud de emulatoare fiindca merg foarte greu si nu merg la toate jocurile. Am mai auzit de instalarea windows pe consola pentru a nu mai fi nevoie de convertirea jocului, dar nu cred ca e o solitie buna. Totusi daca e posibil accept si aceasta varianta doar sa imi garantati ca functioneaza. Daca mai cunoasteti dumneavoastra o alta cale care da roade sunt dispus sa accept si acea solutie.
Multumesc anticipat pentru ajutorul oferit!
Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| iamcringe a răspuns:

Nu stiu cine ti-a zis ca poti juca jocuri pentru PC direct pe XBOX. Si eu am 360 cu Freestyle 3 si m-am documentat foarte mult despre el dar nu am auzit ca poti instala windows pe el.
Intreaba mai bine pe www.realmodscene.com, acolo gasesti expertii in Xbox-uri modate, ei m-au ajutat foarte mult cand aveam probleme.