| anonim_4396 a întrebat:

Recent, m-am gandit sa imi cumpar o consola de tip Xbox One S. SI acum, am niste intrebari, nu stiu nimic despre aceste consola, si vreau sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari :
1.Am nevoie de ceva licenta ca sa ma joc? ( Gen cum e licenta la windows, pe care trebuie sa o cumperi apoi sa o reactualizezi? )
2.Ce inseamna "consola modata / consola nemodata "?
3. Daca cumpar consola, apoi cumpar jocuri, merg garanatat presupun, nu? ( Aici ma refer, daca duce in fps-uri, minimic 40-50 zic si eu ).
4. La ce se conecteaza? Pot sa o conectez la un televizor sau? La monitor de calculator, ca habar nu am happy.
Alte informatii sunt binevenite avand in vedere ca nu stiu nimic despre... Multumesc mult celor care vor raspunde!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

2. consola modata - adica "aranjata" in asa fel sa mearga si jocuri necumparate.
consola nemodata - originala., necesita jocuri cumparate.
1. Licenta trebuie sa aiba jocurile, (in cazul consolei nemodate)
3. jocurile vor merge garantat, dar cosola are deja mai bine de un an de cand e pe piata, iar daca cumperi un joc ce a aparut saptamana asta, aproape sigur nu va merge la maxim, si cu cate FPS-uri visezi tu.
4. se conecteaza prin HDMI la orice televizor sau monitor care are acest tip de intrare

| PauL64xD a răspuns (pentru NLS):

Okey, am inteles, si daca cumpar un xbox one, care vine la pachet cu forza horizon 3 de exemplu, presupun ca merge pe acea consola nu?