| gIiiIolil a întrebat:

am o mare problema. Eu ma joc Mount And Blade with Fire and Sword, si am incercat sa folosesc Cheat Engine 6.0 sa fac rost de bani. Dar am Windows 7 care face fite muuulte, si cand dau pe open task manager imi apare windowsu o secunda si dupa ma baga iar in joc, si nu pot folosi cheat engineulcrying Daca aveti solutii cum sa fac sa nu ma mai bage inapoi in joc plz ajutati-ma, FUnda sad

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Iti spun eu ceva si mai simplu.

Cand dai pe iconita (sa intri in joc) dai Configure (a 2 -a de dupa Play - butonul pe care intri in joc) si aici aici "Enable Chat" (daca e in Engleza daca nu poti da tu sa fie de acolo unde iti apare sa selectezi limba probabil ai fie rusa fie bulgara fie engleza) iar cand intri in joc ai mult mai multe parole).

Dupa ce ai facut ce ti-am spus eu intri in joc iar cand ai nevoie de ceva tii "CTRL" si apoi una dintre tastele specifice acelui necesar.

[Ctrl] + X - pentru bani apesi odata si primesti 1000 de dinari (daca apesi de 1000 de ori atunci 1000 x 1000 de dinariwinking )

[Ctrl] + X - exeperienta (pct experienta) la fel daca apesi de mai multe ori primesti mai multe)

Si ai mai multe dar astea sunt cele mai importante.

Oricum:

+1, 000 Dinar one time Inventory [Ctrl] + X
+1, 000 experience points (one time) Character [Ctrl] + X
Faster leveling [Ctrl] + L
Increase all weapon proficiencies Character [Ctrl] + W
Upgrade selected unit (one time) Party [Ctrl] + X
See everything except hideouts Map [Ctrl] + T
Teleport party Map [Ctrl] + Left Mouse Button
Upgrade all available units to that path Battle [Ctrl ] + Left Click
Restore health Battle [Ctrl] + H
Heal your horse Battle [Ctrl] + [Shift] + H
Damage yourself Battle [Ctrl] + [F3]
Knock single enemy unit unconscious Battle Hold [Ctrl] + [Shift] and press [F4]
All enemy troops unconscious Battle [Ctrl] + [Alt] + [F4]
All enemies zoomed into unconscious Battle [Ctrl] + [Shift] + [F4]
AI takes over your character Battle [Ctrl] + [F5]
Toggle slow motion [Ctrl] + [F9]

Bafta!

| gIiiIolil explică (pentru Magnifico):

Wooooow Ms muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulttttt!

| Magnifico a răspuns (pentru gIiiIolil):

Cu placerewinking

Ms de fundawinking

| gIiiIolil explică (pentru Magnifico):

Si as mai vrea sa te intreb cv, cum faci generali(Subject) din companioni, sau altfel, cum faci generali?

| Magnifico a răspuns (pentru gIiiIolil):

Asta nu stiu straight face

| PiatrăAscuțită a răspuns (pentru gIiiIolil):

Salut,nu poti sa fac generali copmanionii din With fire and Sword, deoarece nu ai posibilitatea de a-ti crea propriul regat ca in Warband, aici ei doar te insotesc si lupta alaturi de tinewinking

| gIiiIolil explică (pentru PiatrăAscuțită):

Salut, dar daca am cucerit o cetate, de ex Krakow, pot sa " ademenesc" de partea mea alti vasali ai altor factiuni?

| PiatrăAscuțită a răspuns (pentru gIiiIolil):

Nope,ma tem ca nu poti,deoarece cum am mai With fire and sword nu este licentiat pentru a-ti crea propriul regat,ai cucerit respectiva cetate si ai devenit rebel de ex Polish Commonwealth(rebels) scris cu alb,poti sa cuceresti toata harta,doar tu vei fi lordul acelui regat rebel,nimeni nu se va alatura de partea ta, ramai rebel pana depui juramant de vasalitate unuei factiuni din joc, crede-ma sunt maestru la Mount and Blade, daca ai vreo nelamurire ma intrebiwinking, spor la joc!

| Min_Cosmin_2000 a răspuns (pentru Magnifico):

Da tot degeaba nu merge ma ajuta cineva?

10 răspunsuri:
| Gabriel_Sandru_1987 a răspuns:

TPU cum pun moduri in mont and blade

| Storge a răspuns:

Sal, care ma poate ajuta tot cu jocul mount and blade, dar eu am o alta problema adica am 2 : cand ma joc si fac lv 8 imi apare ca am facut lv cel mai mare si nu pot sa mai ma joc si ma scoate si a doua am facut cum ai zis tu