| SiderS a întrebat:

Am o mica problema intr-un joc pe care cu siguranta toti il stiti si sigur l-ati jucat CS 1.6, problema este urmatoarea am windows 10 si ma trezesc cateodata ca-mi fuge mouse-ul pur si simplu(fugit in sensul ca se duce tinta singura cateodata fara ca eu sa misc mouse-ul). Am absolut toate setarile necesare pentru mouse, daca stiti despre ce vorbesc (fugitul mouse-ului) spuneti-mi cum ati procedat sa rezolvati chestia asta, m-ar ajuta foarte mult. Pe laptop am windows 7 si nu am avut problema asta ( am avut odata instalat windows 10 si mi s-a intamplat la fel, as prefera sa ramana windows 10 pe pc).

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Incearca :
click dreapta pe scurtatura jocului (daca e original din Steam, faci intai shortcut pe ecran),
si seteaza in tabul Compatibility compatibilitate "Windows XP Service Pack3" sau "Windows 7".

Optional in caz ca nu merge, incearca combinatiile de la Override high DPI scaling behaviour (Application, System, System Enhanced).

Nu stiu cand a aparut jocul, dar banuiesc ca e cel putin din 2003, pentru ca se jucau colegii de camera.

| SiderS explică (pentru NLS):

Mersi frumos. Nu a trebuit decat sa aleg doar windows 7 nu am mai incercat restul, este ok acum mersi.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi și din cauza mouse-ului. Ai încercat cu altul?

| SiderS explică (pentru anonim_4396):

Am incercat 4 mouse-uri, nu este de la mouse. Enhance pointer este debifat. ca nu pot juca cu asa ceva. Pe laptop nu am nici o problema, poate este din cauza windowsului 10... pe laptop am 7 si nu este de vina varianta de win 10 care o am. am avut mai multe pe laptop (win 10 ma refer) si tot la fel pateam.

| SiderS explică:

Am uitat sa precizez ca sunt steam on, greseala mea.

| SiderS explică:

Bine ca-ti arde de glume.