| NoNameMyName a întrebat:

Am o placa de baza p5kpl-m se ( este potrivita pentru cerintele mele ) dar am o sursa atx 500w si nustiu daca e compatibila pentru cerintele acestea : CPU - Intel core 2 e8400 3.0ghz 6m, GPU - amd ati radeon hd 6670 1gb ddr5, RAM - 4 gb ddr2 800mhz. Vreau sa stiu daca sursa o sa suporte aceste componente fara a se arde (a lua foc laughing))) ).

Răspuns Câştigător
| Lands0fMancunia a răspuns:

Salut. Acea sursa nu garanteaza 100% acei 500w, e o "pocnitoare" Iti recomand Sirtec sau Corsair de 500w deoarece sunt unele din cele mai apreciate surse.

2 răspunsuri:
| NoNameMyName explică:

A mea e B-move atx 500w. Esti sigur c nu e buna? In descrierea placii video scrie ca sursa trebuie minim sa fie de 450w.

| NoNameMyName explică:

Asta chiar daca are mai mult crezi ca e buna? https://m.okazii.ro/......a183686379