| Adi32301 a întrebat:

Salut.Am un laptop Compaq Cq58.cand il deschid dupa aprox 1 ora temperatura procesorului ajunge la 90 de grade, ce sa ii fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand: trebuie curatat urgent sistemul de racire
In al doilea rand: trebuie asigurata racirea laptopului, pus pe placa dreapta, nicidecum pe materiale textile!
Gresala majora se face folosind laptopul asezat pe fata de masa, tapiterie textila sau lenjerie de pat.
Pe timp de caldura se poate folosi si racire suplimentara prin suport cu ventilator (alimentat prin USB).

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-l la curatat si schimbat pasta termoconductoare.

| darrio2007 a răspuns:

P.S.Eu fac asta o data pe an. La un service specializat.

| UnBroken2016 a răspuns:

Al meu ( tot Compaq ) se stingea dupa 2 minute. L-am dus sa il curate si am cumparat si un cooler si nu am mai avut probleme.

| PiticotulPanda a răspuns:

Cumpara-i un cooler bun si mai inchide din aplicati si eventual tine-l in locuri cat mai reci si daca tot vrei sa faci ceva schimba din el pasta termo conductoare big grin