| AdyAdytzul a întrebat:

Am o problema. Cad ma joc jocuri la care am toate cerintele minime, uneori si recomandate, la multe jocuri imi scade le la 60 FPS la 10 FPS pentru cateva secunde si revine la normal. Dupa un minut sau mai mult incepe iar sa scada pentru cateva secunde. Am dat tot pe low la joc si tot asa merge. Va rog sa ma ajutati daca puteti! Funda!

Sistem :
2 GB DE RAM
Intel Pentium Dual CPU E2180 2.00 GHz
Nvidia Geforce 8600 GT

2 răspunsuri:
| FollowMeNow a răspuns:

Micro-stutering, sau ceva de genu se numeste problema ta. Apare pentru ca una (sau mai multe in cazul tau) din piese nu face fata cerintelor spre deosebire de celelalte care asteapta raspuns de la ea. In cazul tau procesorul si placa video sunt de nivelul jocurilor din 2010-2011. Iti sugerez un upgrade, care sa includa mai mult de 4gb ram

| Didanyel a răspuns:

Hmm... interesant mi se intampla și mie, dar dupa parerea mea e că poate calculatorul nu poate duce din cauza componentelor. Încearcă să schimbi componentele sau joaca jocuri care cer cu mult mai puțin de cât ai... părerea mea.
P.S.: ia încearcă sa pui 4 RAM

fundă?