| AdyAdytzul a întrebat:

Am o problema. Cand intru in Minecraft 1.7.2 imi merge cu 70-80 FPS sau chiar peste 100 cu optifine. Ma joc timp de 30-40 minute sau mai putin si imi scade brusc la 12-13 FPS. Pot sa fac ceva?

Specificatii de sistem :

-MS Windows 7 Ultimate 32-bit SP 1
-Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00 ghZ
- 2 GB RAM
- NVIDIA GeForce 8600 GT

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a răspuns:

Sistemul tău e foarte slab, asta duce la o scădere de FPS. Iţi recomand să achiziţionezi un cooler pentru calcucator, el se supraincălzeşte de asta ai drop la FPS.

3 răspunsuri:
| TiberiuFasole a răspuns:

Chiar daca deja ai primit o recomandare, uite inca una:
Sa iti setezi la PC maximul de FPS la 60. Fiindca la 60 100% nu va merge prost, la 60 se misca perfect+ daca pui tot "PC-ul tau" doar pentru un minut, ar fi mai rau, fiindca daca il folosesti pe tot sa zicem, dupa nu va mai ramane, eu zic sa pastrezi din el, si daca pui la 60 fps pastrezi si in acelasi timp nu se misca rau.

| AdyAdytzul explică (pentru TiberiuFasole):

Mersi, am sa incerc

| AdyAdytzul explică (pentru TiberiuFasole):

Mersi, am sa incerc.