| Kindal38 a întrebat:

Salut TPU! Am o problema cu gta v. Cand merg cu masina, la viteza mare incepe sa nu se mai incarce texturile. Ori se fac invizibile si cad prin mapa ori doar se fac blurate si incepe sa dispara case etc. Stiti voi. Va rog o solutie? Un program ceva orice doar sa ma ajuta sa scap de aceasta problema. Plss

Răspuns Câştigător
| leolord669 a răspuns:

Dai cu ciocanul in placa video, eu inainte aveam 50 fps, dupa ce i-am dat doua ciocane am prins lejer 80

| Kindal38 explică (pentru leolord669):

Thx man mi am bagat si shadere ultra si am 100000000 fps. Ms multt acum intreb toate pc urile de la nasa Yeyy

| leolord669 a răspuns (pentru Kindal38):

Cu placere, fundita?

| Kindal38 explică (pentru leolord669):

Cum sa nu ????

| leolord669 a răspuns (pentru Kindal38):

Astept

11 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ce componente ai?
Ai ajustat antisotropic filtering? Drivere actualizare? Verificat integritatea fisierelor? Dezinstalat/reinstalat?
Se intampla inainte?

| Kindal38 explică (pentru LPCTSTR):

Ce componente ai?- am un Intel pentium g3220 3ghz, 8gb ram si un gt 710 de 2gbvram
Ai ajustat antisotropic filtering?- chiar nu stiu ce e ala daca ma poti ajuta?
Drivere actualizate-da
Verificat intregitatea fisierelor-da
Dezinstalat/reinstalat-da
Se intampla inainte- de cand la instalat

| LPCTSTR a răspuns (pentru Kindal38):

Hmm, poate este din Nvidia control panel.
https://m.youtube.com/watch?v=3xI5Y39lDpU
Mai cauta tutoriale, poate rezolvi problema.

| Kindal38 explică (pentru LPCTSTR):

Am incercat 8 tutoriale degeaba

| LPCTSTR a răspuns (pentru Kindal38):

S-ar putea sa fie de la mediul de stocare.
Rulezi Windows si jocuri de pe HDD?
https://steamcommunity.com/app/271590/discussions/0/611703709831723514/
https://youtu.be/PWbJon8YxIg

| Kindal38 explică (pentru LPCTSTR):

Da le rulez in aceias partitie pe hdd

| LPCTSTR a răspuns (pentru Kindal38):

Pai... cred ca asta-i si problema... rulezi totul de pe HDD.
Pana si eu am observat ca Windows, oricare versiune, incepe sa faca nazuri pe HDD-uri. Deci, pana faci un upgrade, ia-o mai moale cu jocurile.