| Seby119 a întrebat:

am o problema cu monitorul de la calculator. am 2 pixeli pe ecran de culoare verde, o linie butire pe verticala.
Imi puteti spune cum pot scapa de aceasta problema?

4 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Eu am patit asa cu aprox 30% din suprafata monitorului (o culoare albastruie). S-au ars pixelii, nu ai ce sa ii faci, daca e in garantie se schimba, daca nu ghinion. (eu am patit-o la un Samsung de vreo 7 milioane pe timpuri) happy deci nimic nu te scapa de ghinonane, nici brand-ul

| Andres10 a răspuns:

La faza cu punctele insemna ca pixelii aceia sunt morti (sau ars si nu cred ca ii mai poti repara)iar la faza cu linia nu stiu.ai dat vreodata cu pumnul in el?

| Seby119 explică (pentru Andres10):

Nu. nu am dat niciodata cu pumnul in monitor. Dintr-o data a parut stand la calculator.

| Seby119 explică:

Linie subtire pe verticala.