| infernu a întrebat:

De ieri mi-a aparut pe dekstop o linie subtire verticala de culoare roz/mov chiar pe centrul desktop-ului.Care credeti ca este problema monitorul(Philips 196v), placa video sau driver-ul? Am windows xp nu stiu daca asta ar fi problema.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Posibil sa fie pixeli morti. O varianta de a afla daca este problema de la monitor, faci printscreen si trimiti imaginea cuiva sa iti confirme daca ii apare si lui linia respectiva. Daca nu ii apare sunt pixeli morti si nu prea ai ce face.

| infernu explică (pentru Intruder19):

Daca fac printscreen in poza nu apare dunga, am dat zoom maxim si nu se vede. daca pun dekstopul alb nu se vede doar pe culorile inchise. Pixelul mort nu are culoarea neagra sau alba? Aceasta este o dunga foarte subtire roz/mov dar enervanta.

| Tibuleac_Bogdan_2002 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, ai descoprit cauza?