| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am o problema... acum ceva timp(cam o jumatate de an)mi-a aparut pe ecran o linie verticala galbena si recent, in acelasi loc (din cate tin eu mine) imi apare una rosie.
Problema a fost rezolvata in ambele situatii prin apasarea nu foarte tare pe spatele monitorului... si totusi problema nu este rezolvata. Cea recenta, rosie a aparut din nou si din nou am "reparat-o".
Va rog daca imi puteti spune daca rasunsul final la aceasta problema este schimbarea driverului sau o revizuire a monitorului. Modelul este LG W2242S. Il am de 2 ani si garantia este de 3 :X. Oricum va rog sa ma ajutati si dau funda.

Răspuns Câştigător
| townkat a răspuns:

Fugi cu el la garantie nici nu-ti mai bate capul, monitoarele nu prea folosesc drivere iar daca au nu influenteaza semnificativ functionarea

| Ozone9012i a răspuns (pentru townkat):

Mersi, ai primit o funda!

2 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Du-l la reparat daca e in garantie