| CreakTudor a întrebat:

Am o problema cu monitorul.Si nu stiu care e. Imi puteti spune voi? Deci acum sa va zic problema.
Mi s-a inchis calculatorul dintr-o data si l-am lasata vreo 1 ora ca am crezut ca este de la ventilator.Dar cand l-am deschis calculatorul n-avea nimic dar la monitor nu imi arata nimic dar atunci cand inchideam DOAR monitorul si il aprindeam imi arata ecranu vreo 2 sec si se facea din nou negru.Dau FUNDA si sper ca ati inteles problema! 11

Răspuns Câştigător
| Zerathull a răspuns:

Du-te la cineva care pote sa ti-l repare pentru. ca s-a produs un scurt circuit.Am patit la fel apoi nu se mai deschidea deloc.Cel care mi-a reparata PC-ul a zis ca l-am tinut prea mult timp deschis. Dupa ce l-ai terminat de folosit inchide PC-ul si monotorul separat, pentru. ca e ca si cum l-ai folosi ca pe o lampa.

2 răspunsuri:
| CreakTudor explică:

Meri de raspunuri orkm l-am reparat dar mi-a crapat acum placa video

| TpuMarius a răspuns:

Salut!
Mi sa mai intamplat si mie asa ceva.
Ai stat prea mult pe calculator si sa incalzit, trebuie sa il lasi asa vreo doua ore sa se raceasca.
Alta varianta este ca poate s-a stricat sau are vreo problema, in acest caz dul la un om care stie sa il faca.
Sper ce am spus iti e de ajutor.