| CernitanuNicku a întrebat:

Am o problema cu PC. Am intrat in Device Manager si am intrat in VideoAdapter.Am vrut sa activez placa mea video nVIDIA si am dezactivat alta in loc Intel hd graphic card (ceva de genu) si deodata s-a stins monitorul.Acum cand aprind PC,toul merge Venilatoarele tot, dar monitorul nu se porneste.No signal sad Am scos si iarasi pus VGA si tot nu vrea. HELP VA ROG!

Răspuns Câştigător
| AdrianAntoine a răspuns:

Monitorul ar trebuie să meargă indiferent de ce ai făcut tu la driver. Ca de exemplu atunci când formatezi pc-ul și instalezi iar sistemul de operare, driverul acela nu e instalat, dar tu încă poți meniul de instalare a sistemului.

Deci, dacă monitorul nu-ți merge doar când pornește sistemul de operare (când apare logoul, de ex Windows), atunci e de la driver (deși cel puțin la Windows 10 ți-l reactivează automat după restartare). Dacă e așa stinge-l de la buton până îți apare meniul cu "Safe mode/Start Normally" și alege safe mod with internet. Dacă nu ai driver-ul la placa video Intel (e integrată și nu cred că o ai pe vreun DVD), caută-l pe net și instalează-l.
Dacă nu vezi nimic din momentul în care ai apăsat pe butonul de pornire al PC-ului e deja vorba de o problemă la nivelul monitorului.

| CernitanuNicku explică (pentru AdrianAntoine):

Am rezolvat deja problema in tot aceeasi zi

| CernitanuNicku explică (pentru AdrianAntoine):

Totusi multumesc