Întrebare recomandată | utilizator5000 a întrebat:

Salut. Mi-am dezactivat placa video din device manager, din greseala și acum îmi dă "no signal". Ce as putea sa fac? Am incercat sa intru de pe placa integrata sa o reactivez dar nu mi o arată în device manager, am incercat cu o alta placa video dar asta merge. (cea pe care am dezactivat o e un gtx 660) Aștept un răspuns. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Mtoni a răspuns:

Încearcă să dezinstalezi și reinstalezi driver-ul. Sau poate găsești în Windows registri unde s-a salvat dezactivarea plăcii și o activezi (poate cu gpedit). Ori dacă ai un backup poți face Windows restore.

| utilizator5000 explică (pentru Mtoni):

Pai eu cu ce intru in Windows registry daca n am video? (No signal)

| Trixt3r a răspuns (pentru utilizator5000):

Cu placa video onboard.

6 răspunsuri:
| Trixt3r a răspuns:

Incearca sa intrii in safe mode si da-i enable.
Ca sa intrii in safe mode pasa F8 inainte sa booteze windows-ul.

| utilizator5000 explică (pentru Trixt3r):

Pai merge sa intru in sate mode daca n am video (placa video dezactivata)?

| Trixt3r a răspuns (pentru utilizator5000):

Teoretic da. Si trebuie sa o vezi si in device manager, pentru ca nu da load la setarile normale din windows, de unde i-ai dat disable.

| utilizator5000 explică (pentru Trixt3r):

Nu funcționează, apăs f8 și tot no signal apare