| Askaw0w a întrebat:

Am o problema cu steamul meu! cand intru pe steam PRIMA oara cand il instalez merge.si cand ii dau restart la pc imi da fatal error platform nu stiu ce......si trebuie sa reinstalez defiecare data steamul ca sa pot intra pe el...ce trebuie sa fac ca sa nu mai reinstalez intruna steamul si sa nu mai imi dea fatal error? FundaAPRECIERI! MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

1. ai luat ban pe steam -> la revedere steam cumperi altul

2. ai schimbat limba si sa bulit platforma, rezolvare:
a) Inchide steam-ul, ca sa fii sigur (click dreapta bara de start -> task manager -> steam.exe ->click dreapta ->close proces) si apoi urmeaza:
Start->RUN-> REGEDIT (click ok)-> intri in : HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Steam -> Apoi modifici la Language -> Value Data schimbi in english

3. ai steamul instalat pe "administrator" si tu rulezi de pe "user" ->ai 2 variante:
a) intri si joci de pe administrator
b) click dreapta lung pe steam.exe ->properties ->advanced ->run as administrator ->aplly sau ok sau pentru alt tip de windows
b.1) click dreapta lung run as ->adminstrator ->ok

urmeaza una din variantele de mai sus(aia care ti se potriveste tie) si estin in regula.

| Askaw0w explică (pentru IndiferentXD):

A trebuit doar sa reinstalez windowsul.dar multumesc pentru efort! funda!

1 răspuns: