| Deliciouscupcake a întrebat:

Dupa ce reinstalez pc-ul, trebuie sa instalez eu internetul sau ce trebuie sa fac? E prima data cand il instalez si vreau sa stiu ce trebuie sa fac dupa.Mai mult informatii! FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa spui "dupa ce reinstalez sistemul de operare" probabil.
Da, conexiunea la internet se pierde, daca e una broadband/dial-up, si daca conexiunea e directa.
Daca ai o conexiune facuta de un router atunci n-ai niciun stres pentru ca salveaza router-ul setarile. Altfel faci din nou conexiunea din Network Connections, din Control Panel. Daca e conexiune broadband atunci ai nevoie de un username si o parola, cele furnizate de ISP(furnizor internet). O sa completezi la noua conexiune, din Windows, cand o vei crea.
Daca precizai mai multe detalii...ISP, tip de conexiune, poate iti ziceam mai multe. Evident, mai intai trebuie sa ai instalate driverele! Mai ales cel pentru retea(daca e prin cablu)!

1 răspuns:
| Laura_6219 a răspuns:

Trebuie sa instalezi placa de rețea pentru internet și toate driverele e de preferat sa lași pe cineva care se pricepe și a mai făcut asa ceva.