| balintviorel1 a întrebat:

Salut tpu.am o problema cu windows 7.nu stiu exact ce s-a intamplat dar mi s-a schimbat singur rezolutia iar acum mu mi-au mai ramas doar 2 si anume 1024x768 respectiv 800x600 dar nici una nu este potrivita.credeti ca poat adauga o rezolutie sau macar sa fac toate setarile cum earau de exemplu acum trei zile.multumesc frumos

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai schimbat cumva placa video/monitorul? Problema descrisa de tine apare cind nu ai drivere video instalate cum trebuie.

| nyko3094 a răspuns:

Vezi daca ai driver-ul pentru placa video! poate la dezinstalat din greseala?!

| TrainStation_A_Ionutz_1974 a răspuns:

Aceasi problema am avut-o si eu, daca stii ce rezolutie ai avut inainte o poti schimba (chiar daca nu ara ce rezolutie este se poate schimba, cel putin la mine am putut sa o schimb).
Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| balintviorel1 explică (pentru TrainStation_A_Ionutz_1974):

Am avut 1280x768 dar acum nu imi apare si nici nu pot selecta alta in afara de cele doua.nu stiu cum sa fac din bios sau cum mi-au zis alti

| TrainStation_A_Ionutz_1974 a răspuns (pentru balintviorel1):

In cazul acesta nu stiu ce sa zic... imi pare, poate gasesti ceva pe net big grin