| Ahrys a întrebat:

Am o problema de conectare la jocuri ex: League of Legends, Skyforge etc.; Imi da eroare de conexiune sau Error code : 10120. Nu inteleg care este problema Folosesc windows 10 64-bit pe laptop.

Va rog ajutati-ma, multumesc.

1 răspuns:
| 94Lucifer94 a răspuns:

În windows 10 trebuie să faci niște setări manuale. Te duci frumos la Ethernet Properties, apoi Configure iar acolo dai pe Advanced. Dai Disable la Wake on Magic Packet și Wake on pattern match. Iar la Speed & Duplex pui 100 Mb Full Duplex. și la WOL & Shutdown Link Speed pune 10 Mb first, în caz că nu e așa. Încearcă setările mele și-mi zici dacă mai primește acele erori. Aveam și eu așa, în general la orice joc online.