| RocKzZ a întrebat:

Am o problema foarte mare. Mi-am luat o tastatura Natec Genesis RX33 am bagat mufa cand PC-ul era pornit. Nu mergea asa ca am dat reboot. Cand pornesc PC-ul imi apare o chestie cu start windows normally iar acolo mergea sa apas enter cu tastatura. Dupa ce s-a incarcat incercam sa scriu ceva pe google dar nu mergea. Deci ma gandesc ca in BIOS merge dar pe Windows nu merge. Dupa am bagat din nou tastatura veche in aceeasi mufa si a mers. Ce as putea sa-i fac. Nu cred ca e pentru ca am bagat-o cand merge PC-ul pentru ca in BIOS merge. Urgent va rog dau Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inchide computerul normal cu tastatura veche. Cupleaza tastatura noua si mai mult ca sigur ca va merge. Daca nu tastatura trebuie incercata pe alt computer. Daca nici asa nu merge inseamna ca n-o recunoste Windows-ul. Nu cumva a venit insotita de un CD? Ce Windows ai?

| RocKzZ explică (pentru Salontanul):

Am windows 7. Si da aia era problema pornea dar dupa cand ajungeam pe desktop windowsu nu recunostea tastatura nu stiu de ce. Dupa am reinstalat windowsu ca si asa aveam virusi si mergea rau apoi am bagat tastatura in alta mufa si a mers ( a recunscut-o). Mersi de ajutor :3

| Salontanul a răspuns (pentru RocKzZ):

Se poate sa fie si din cauza virusilor. Multumesc si eu pentru funda. Daca mai ai probleme poti sa te uiti si la alte raspunsuri ale mele. Cele mai multe sunt din domeniu computere.