| anonim_4396 a întrebat:

Aseară am vărsat vin pe laptop din greșeală. L-am inchis repede si după l-am sters cu un prosop. Când l-am pornit îmi mergea naspa tastatura. L-am lăsat sa se usuce si l-am pornit azi dimineața si îmi merge doar ca atunci cand il pornesc trebuie sa dau enter ca imi apare windows 7 si dau enter si mi se deschide. Tastatura e ok, singura litera ce îmi merge mai rău ii "n". Apas pe ea si mi se pune nnnnnnnnnn.
Ce sa ii fac? crying(.
Sa incerc sa il usuc cu uscatorul? Vreau păreri.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cumperi alta tastatura.
si in viitor nu mai pui paharul in apropiere.

| RaduTN a răspuns:

Citeste aici si nu-i mai asculta pe toti "profesionistii" de aici http://maxim-tech.com/ce-sa-faci-daca-ai-varsat-lichid-pe-laptop/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti incerca sa il usuci cu uscatorul. Totusi, ai grija ce temperatura folosesti ca s-ar putea sa o arzi daca nu esti atent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tastatura a facut deja scurt la circuite si chiar daca o usuci, nu va mai functiona bine. Trebuie inlocuita cu alta.

| LinxCont a răspuns:

Cred ca tastatura nu mai e ok. Se poate incerca uscarea cu uscatorul, dar de la distanta mai mare ca sa nu se supraincalzeasca. Tastatura ar trebui curatata de cineva care se pricepe, sau schimbata. Vinul nu e apa distilata sau alcool pur, deci dupa uscare lasa niste reziduuri care daca sunt uscate nu conduc curentul si butoanele nu fac contact la apasare, iar daca sunt umezite, conduc curentul nonstop.

| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Intreaba-ti prietenii daca au un uscator cu aer rece, ar fi mult mai bine sa il usuci astfel. Succes!