| Cristyan21 a întrebat:

Am o problema la minecraft am minereu de fier dar cum fac sa am fier daca ma intelegeti ce vreau sa spun imi dai si mie o poza ca nu stiu cum sau sa imi explicati in ce casute trebuie sa pun minereul ca sa iasa fier.

Răspuns Câştigător
| XSmokerxx a răspuns:

Pai trebuie sa iti faci mai intai furnal.Il pui jos, dai click dreapta pe el si apar acolo o 2 casute in cea de sus pui minereu iar in cea de jos ceva ce poate ardearbune scanduri etc.) si o sa iasa lingoul de fier.Aici gasesti si alte sfaturi pentru craft http://www.minecraftcrafting.info/