| CipiXz a întrebat:

Am o problema legata de jocuri, mi-am schimbat pc-ul acum 2 luni si la unele jocuri incepe sa mearga greu adica are prea putine cadre pe secunda sa zic asa. Pe pc am urmatoarele : Procesor AMD athlon II x2 260 3. 20ghz, memorie ram 4gb, placa video 1gb ATI Radeon HD 5450, dar e faza ca la jocuri de exemplu la DeadIsland, jocul cu setarile video date pe high merge la fel daca le-as da pe toate pe low. Si mai sunt mai multe jocuri la care face la fel, daca stiti cum as putea rezolva problema asta, spuneti-mi si mie big grin

3 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Uite aici: www.systemrequirementslab.com/cyri/ Intri in acest site, scrii jocul pe care il vrei in dreapta lui "1" si dai "Can you run it". Acest site iti analizeaza sistemul si iti va spune daca jocul merge. Ai 3 linii: prima linie este cu rosu (nu merge), a 2-a inseamna ca merge dar sunt cerintele minime cerute de joc, iar a 3-a iti merge si inseamna ca jocul este recomandat! Dar daca ai cerinte minime ti se misca greu (asa mi se intampla si mie). Sau alta solutie: dale rezolutia mai mica.

| bogdan324 a răspuns (pentru ThEEmperoR):

Instaleaza drivere noi pentru placa video

| ThEEmperoR a răspuns (pentru bogdan324):

Sau si asta ar fi.